Новини

07:36
Про небезпеку випаровування океанів Землі попередили метеорологи
Земля та інші багаті водою планети при підвищенні вмісту в їх атмосфері вуглекислого газу можуть повністю втратити свої океани і стати непридатними для життя. Результати досліджень метеорологи з Німеччини і США опублікували в журналі Nature Communications, а коротко про них повідомляє New Scientist. Палеонтологи провели тривимірне моделювання, яке демонструє вплив вмісту вуглекислого газу в атмосфері (повітряної оболонки) планети на її гідросферу (водну оболонку). Зростання концентрації цього газу прискорює парниковий ефект і збільшує нестабільність клімату на планеті.
У разі землеподібної планети середня глобальна температура на поверхні світового океану може скласти більше 56 градусів Цельсія, а висока вологість верхніх шарів атмосфери призведе до прискорення міграції води з неї в космос. Вчені відзначають незворотність зазначених процесів навіть у разі подальшого зниження концентрації вуглецю в атмосфері.
Вчені відзначають, що для реалізації їх сценарію будуть потрібні величезні обсяги вуглекислого газу - значно більше, ніж людина і природа в даний час викидають в атмосферу. Тим часом, для землеподібних екзопланет, розташованих в безпосередній близькості до світила, сценарій вчених є більш реалістичним.


Люксембург планує добувати корисні копалини в космосі
Влада Люксембургу оголосила про намір надати фінансову і законодавчу підтримку індустрії видобутку корисних копалин в космосі. Люксембург планує підготувати належну нормативно-правову базу, яка буде заохочувати компанії, які розраховують вести розробку астероїдів. Крім того, влада країни має намір вкладати гроші в розробку технологій, які дозволять добувати корисні копалини на астероїдах.
"Ми підтримаємо довгостроковий розвиток інноваційної діяльності в космосі, а виробництво супутників і аерокосмічна промисловість стануть ключовими галузями для Люксембургу, - говорить заступник прем'єр-міністра Люксембургу Етьєн Шнайдер. - У першу чергу ми плануємо проводити дослідження в даній області, що на більш пізніх стадіях призведе до реальної роботи в космосі ".
Люксембург розраховує на співпрацю з Китаєм, Сполученими Штатами і країнами Європи в даному питанні. Деякі американські компанії, в тому числі SpaceX Елона Маска і Deep Space Industries, вже виявляють зацікавленість в ініціативі Люксембургу.
Багато країн не поспішають давати хід космічному видобутку корисних копалин через розбіжності по "Договору про космос", згідно з яким жодна країна не може пред'явити права на будь-якої космічний об'єкт. Чи справедливе це правило для видобутку ресурсів, що здійснюється приватними компаніями, є предметом дискусій.
Люксембург підписав "Договір", але не ратифікував його. Проте, Шнайдер вважає, що розробка астероїдів не порушує угоду. Він стверджує, що океанські води теж нікому не належать, але рибалки можуть ловити в них рибу і те ж саме буде справедливим для видобутку корисних копалин в космосі.

Люди зупинили наступ льодовикової епохи
Людство стало геологічною силою, здатною відсунути настання наступної льодовикової епохи. До такого висновку прийшли німецькі вчені, автори статті в журналі Nature.
Дослідники з Потсдамського інституту по вивченню впливу клімату з'ясували, що співвідношення одержуваної сонячної радіації та концентрації CO2 в атмосфері - це основний критерій, що дозволяє пояснити останні вісім циклів заледеніння і відступу льодовиків в історії Землі. Навіть обмежене втручання людини в природний баланс вуглецю на планеті (викиди від тисячі до півтори гігатон) відсуває настання наступної льодовикової епохи на 100000 років, стверджують вчені.
Побудувавши модель клімату Землі, що враховує атмосферні, морські, льодовикові фактори, а також глобальний цикл вуглецю, кліматологи розрахували вплив викидів CO2 на обсяги льоду в Північній півкулі. Навіть невеликі викиди двоокису вуглецю будуть впливати на долю льодовикових щитів протягом десятків тисяч років.
«Навіть без урахування антропогенних кліматичних зрушень нова льодовикова епоха мала розпочатися не раніше, ніж через 50 000 років, що робить голоцен рекордно довгим міжльодовиковим. Але наше дослідження показало, що викиди CO2 від спалювання нафти, газу і вугілля можуть зрушити цей термін ще на 50 000 років. По суті справи, ми пропускаємо цілий цикл - це небачене явище », - зазначив провідний автор статті Андрій Ганопольский.

Немає коментарів:

Дописати коментар